Australijczycy mogą teraz płacić za Bitcoin w 3 500 australijskich urzędach pocztowych

Mieszkańcy Australii mogą teraz płacić za bitcoin na ponad 3,500 krajowych urzędów pocztowych. Nowa usługa uruchomiona przez Bitcoin.com.au ma na celu promowanie kryptokur walut do głównego nurtu odbiorców, obok uznanych firm i organizacji.

24 czerwca 2020 roku, firma Bitcoin.com.au ogłosiła partnerstwo z lokalną Pocztą Australijską. Współpraca ta sprawia, że mieszkańcy Australii mogą bez wysiłku kupować Bitcoin (BTC) na 3.500 krajowych urzędach pocztowych. Zasadniczo, każdy członek oddziału będzie akceptować płatności EFTPOS i dolarów australijskich za zakupy kryptograficzne wynikające z Bitcoin.com.au i usługi Post Billpay.

Australijczycy mogą teraz płacić za Bitcoin w 3.500 Australia Urzędy pocztowe

Zakupy będą ułatwione przez Bitcoin.com.au, firma, która już współpracuje z 1.500 sklepów detalicznych w kraju. Współpraca ta wynika z partnerstwa z Blueshyft, a także daje Australijczykom możliwość nabycia BTC.

„Jest to ważny kamień milowy dla cyfrowej waluty w Australii i na całym świecie. Jest to dowód na to, że istnieją znane firmy i organizacje, które chcą dowiedzieć się o nowych technologiach poprzez działanie, a nie poprzez blokowanie“, powiedział Holger Arians, dyrektor generalny Bitcoin.com.au podczas ogłoszenia. Arians dodał:

Naszą misją jest uczynić Bitcoin bezpiecznym i łatwym dla każdego

Australijczyka. Dla wielu osób, płacenie za Bitcoin Future na poczcie australijskiej jest bezpieczniejsze niż przekazywanie środków online – szczególnie dla osób kupujących po raz pierwszy. Jesteśmy dumni z tego partnerstwa i chcielibyśmy podziękować firmie Australia Post za jej ciągłą otwartość na nowe technologie.

Australia Post wierzy, że od momentu powstania 200 lat temu znajduje się w czołówce innowacji. Dodanie wsparcia BTC do ponad 3,500 sklepów Poczty Australijskiej w całym kraju zwiększy dostępność dla osób mieszkających w tym kraju.

„Poczta Australijska przez długi czas odgrywała ważną rolę w społeczeństwie, aby usługi były dostępne dla wszystkich“, podkreśliła Susan Nicholson, szefowa działu Business & Government Financial Services w Poczcie Australijskiej. Nicholson powiedział dalej:

Post Billpay jest jednym z najbardziej zaufanych metod płatności rachunków w Australii od ponad 20 lat, a my jesteśmy zadowoleni, aby teraz zapewnić możliwość Bitcoin rachunków do zapłacenia na poczcie, które będą pochodzić z ulepszeniem produktu, który oferuje weryfikację tożsamości i potwierdzenie płatności rachunku w czasie rzeczywistym z powrotem do billera.

Australia Post i Bitcoin.com.au ogłoszenie zostało pierwotnie ujawnione publicznie w dniu 4 maja 2020 roku. Majowe ogłoszenie daje Australijczykom instrukcje krok po kroku, jak wykorzystać Australia Post do zakupu Bitcoinów.

Bitcoin i krypto-waluty stały się dość popularne w Australii, jak najnowszy serwis Australia Post wynika z niedawnego partnerstwa między Coca-Cola Amatil i Centrapay. Dzięki tej współpracy ponad 2000 automatów sprzedających marki Coca-Cola w Australii i Nowej Zelandii akceptuje Bitcoin (BTC) do zakupów.

Co sądzisz o 3 500 Australia Post, które prowadzą sprzedaż Bitcoinów? Daj nam znać, co sądzisz o tej historii w sekcji komentarzy poniżej.